07.12.br. w hali sportowej przy szkole podstawowej w Imielinie odbyły się zawody modeli szybowców halowych. Rywalizowała modelarska młodzież z powiatu bieruńsko-lędzińskiego, Mysłowic i Bielska Białej oraz grupa starszych modelarzy w kategorii „Open”. W zawodach, które otwarli starosta Bernard Bednorz oraz dyrektor ZW LOK Ryszard Kasprzyk, wystartowało 40 zawodników w czterech  kategoriach.

W kategorii przedszkola do pierwszej klasy szkół podstawowych kolejne pierwsze miejsce zajęła Liliana Kalinowska (przedszkole - LOK Bieruń), a kolejne: 2. Maja Kalinowska (przedszkole - LOK Bieruń), 3. Barbara Żyła (SP nr 2 Imielin), 4. Milena Rychter (przedszkole nr 3 Bieruń), 5. Franciszek Wojdyło (miejskie przedszkole Imielin). W kategorii szkół podstawowych klasa 2 do 5 najlepsze miejsca zajęli: 1. Nazarii Khukhrianskyi (LOK Bieruń), 2. Michał Ostafin (SP nr 2 Imielin), 3. Nataniel Ziętek (SP nr 2 Imielin), 4. Mateusz Zych (SP nr1 Imielin), 5. Antoni Krutek (SP nr 13 Mysłowice). W kategorii szkół podstawowych klasa 6 do 8 triumfowała Barbara Durkalec (SP nr 1 Bieruń), a kolejnych miejscach uplasowali się: 2. Lew Khukhrianskyi (LOK Bieruń), 3. Julia Łubek (SP nr 1 Bieruń), 4. Jakub Kowalczyk (SP nr 13 Mysłowice), 5. Jakub Komandera   (SP nr 1 Imielin). W kategorii „Open” najlepsze miejsca zajęli: 1. Tomasz Dudzik i 2. Grzegorz Pukowiec (obaj LOK Bieruń), 3. Piotr Ryguła (Świerczyniec), 4. Marek Kalinowski (LOK Bieruń), 5. Janusz Musik (LOK Lędziny). Modelarnią roku 2019 została modelarnia LOK w Bieruniu.

Modelarzem roku została Barbara Durkalec z bieruńskiej modelarni. Zwycięscy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez powiat bieruńsko-lędziński. Wyróżniona została również grupa wolontariuszy z technikum oraz klas mundurowych PZS w Lędzinach z opiekunką Danutą Płucieńczak. Jak co roku św. Mikołaj w osobie Mateusza Szymańskiego, wręczył zawodnikom paczki z słodyczami. W zawodach uczestniczyło 120 osób. Zawodnikom towarzyszyła liczna grupa kibiców, rodziców i opiekunów. (red.)

Zdjęcia: M. Leszczyk, M. Orzeł