Śląskie Centrum Przedsiębiorczości uruchomiło nabór wniosków w konkursie dotyczącym technologii informacyjno-komunikacyjnych. Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie na zakup narzędzi informatycznych wspierających prowadzenie biznesu. Ogólna kwota na ten cel wynosi ponad 64 mln złotych

To jeden z popularniejszych konkursów organizowanych przez ŚCP. Do tej pory 214 przedsiębiorców otrzymało środki na realizację przedsięwzięć, które w dużej mierze polegały na wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych, zakupie narzędzi podnoszących jakość usług, usprawniających kontakty z kontrahentami, świadczeniu e-usług, sprzedaży on-line. Technologie informacyjno-komunikacyjne to obszar przenikający wszystkie branże, mający szerokie zastosowanie. Praktycznie każdy przedsiębiorca korzysta bądź będzie musiał skorzystać z TIK, żeby wzmocnić swoją konkurencyjność na rynku.

„Wnioski mogą składać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a projekt musi być realizowany na terenie województwa śląskiego. Wprowadziliśmy kilka nowości, dzięki którym konkurs stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny. Tym razem nie dzieliliśmy alokacji na subregiony, dzięki czemu cała pula środków jest dostępna dla każdego. Przedsiębiorca ma również możliwość wyboru, z jakiej formy pomocy korzysta (regionalna pomoc publiczna czy pomoc de minimis). Z uwagi na specyfikę konkursu, gdzie dominują nowoczesne technologie, zastosowaliśmy inne kryteria dotyczące użytkowania zakupionego sprzętu. Ważne jest także wskazanie innowacyjności rozwiązań zawartych we wniosku – nie wymagamy opinii o innowacyjności, ale z uwagi na regionalne specjalizacje wspieramy przedsięwzięcia o takim charakterze. Wszystkie zasady dostępne są oczywiście w dokumentacji zamieszczonej na naszej stronie internetowej” – wyjaśnia Bartosz Rozpondek, dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Przedsiębiorcy z regionu chętnie aplikują o fundusze unijne na rozwój czy zastosowanie nowoczesnych technologii. W pierwszym naborze w ramach działania 3.3 do ŚCP wpłynęły aż 492 wnioski, z których ostatecznie dofinansowanie otrzymało 214 firm. Telemedycyna, aplikacje mobilne, narzędzia usprawniające procesy sprzedaży czy dostaw, obsługę klientów, logistykę i magazynowanie – zakres składanych projektów jest bardzo szeroki. Jedna rzecz jest wspólna dla wszystkich – szybsze tempo, sprawniejsze działanie, przewaga konkurencyjna. Wnioski można składać do 18 września br. Minimalna kwota dofinansowania, o którą mogą się starać zainteresowani, wynosi 50 tys. zł, natomiast maksymalna 500 tys. zł. Przedsięwzięcie musi być zrealizowane w ciągu roku od uzyskania dotacji.

Więcej szczegółów oraz pełną dokumentację można znaleźć na stronie http://www.scp-slask.pl/ Przedsiębiorcy mogą również skorzystać z usług Punktu Kontaktowego ŚCP przy ul. Katowickiej 47 w Chorzowie , tel. 32 7439167, 32 7439171, 32 7439161.

źródło: slaskie.pl

tik.jpg