Z udziałem młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego powiatu, z Tychów i Mysłowic oraz modelarzy starszych (w kategorii open) 12 grudnia w hali SPortowej przy Gimnazjum w Imielinie odbyły się XVIII Mikołajkowe Zawody Modeli Szybowców Halowych. Otwarcia zawodów dokonali Anna Kubica - przewodnicząca Rady Powiatu, dyrektor szkoły oraz Bartosz Kiliański - szef MOSIR w Imielinie. Łącznie wystartowało 60 zawodników w pięciu kategoriach:

5. Janusz Musik - Modelarnia Lędziny

Drużynowo w kategoriach szkół podstawowych gimnazjów zwyciężyły Bojszowy. Tytuł modelarza roku 2015 otrzymała Sandra Szmist z modelarni w Lędzinach. Modelarnią roku 2015 została modelarnia w Bojszowach. Wyróżniona została grupa wolontariuszy oraz żeglarzy z PZS w Lędzinach z Danutą Płucieńczak i ośrodek WTZ Caritas z Lędzin.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Powiat Bieruńsko-Lędziński. Dekoracji zawodników dokonali starosta Bernard Bednorz, przewodnicząca Rady Powiatu Anna Kubica, burmistrz Imielin Jan Chwiędacz, burmistrz partnerskiego dla powiatu czeskiego miasta Unicov, prezes ZP LOK Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Franciszek Musioł. Zawody odwiedzili wicestarosta Henryk Barcik oraz grupa gości z Czech. Zawodnikom towarzyszyła liczna grupa rodziców i opiekunów.