Bardzo dobra wiadomość na zakończenie semestru: „Just the moment” na 7 miejscu w rankingu wojewódzkim, w rankingu krajowym w drugiej setce na prawie 7.000 zespołów! Niewtajemniczonym tłumaczymy: tak właśnie nazwały swój zespół w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej (SIGG) dziewczęta z klasy III technikum ekonomicznego Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu: Klaudia Kucharska, Klaudia Miler i Roksana Płotnicka. Ich koledzy z klasy Szymek Lysko, Adrian Kościański i Marcin Wodyński, czyli zespół „Truly no name” został jednym z najbardziej aktywnych zespołów tej edycji.

 

SIGG to największy ogólnopolski projekt edukacyjny poświęcony inwestowaniu, skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie.

 

Grę giełdową uzupełnił rozbudowany multimedialny kurs edukacyjny o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. Każda lekcja kończyła się quizem, podsumowaniem kursu była ogólnopolska klasówka on-line. dotycząca inwestowania i zasad działania tego trudnego rynku.

 

Certyfikat z inwestowania otrzymali: Klaudia Miler, Ewa Knopek, Szymon Lysko, Marcin Wodyński i Adam Urbańczyk. Gratulujemy.

 

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa zakończyła się także w bieruńskim LO. Każdy zespół na początku gry otrzymał do dyspozycji wirtualne pieniądze w kwocie 100.000 zł, którymi dysponował przez okres trzech miesięcy. Drużyny z bieruńskiego ogólniaka uplasowały się na wysokich lokatach: Grow-up - zespół uczennic z klasy 1c: Teresa Kloska, Sonia Głomb, Agnieszka Sporysz oraz Katarzyna Jarosz w klasyfikacji generalnej zajęły 16 pozycję na Śląsku, zdobywając 107.381,67 zł. Zespół SKRIWD (klasa 1b: Izabela Szkucik, Wioletta Mondry, Dominika Habinka) zajął 17 miejsce, zarabiając 107.288,13 a drużyna Kreatywne Akcjonariuszki (klasa 1b: Natalia Matyszkiewicz, Paulina Żórawik, Małgorzata Kanicka, Marzena Purtig) znalazły się na 21 miejscu z kwotą 107.056,50zł.

 

Gra na giełdzie to przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera - można było poczuć się prawdziwym inwestorem, jak na Wall Street! Gra umożliwiła praktyczne wykorzystanie wiedzy o giełdzie, zdobytą na lekcjach podstaw przedsiębiorczości. Rywalizacja, wzloty i upadki powodowały, że gra nie była obowiązkiem tylko czysta przyjemnością. ■

 

 

 www. 00000    www. 00

 

„Inwestorzy” z PZS w Bieruniu.

 

Zdjęcie: PZS w Bieruniu